Vulcanus35 Vulcanus35 Isıtma / Soğutma / Solar Sistemleri Tasarruf ve Koruma Kimyasalı

Sıkça Sorulan Sorular

 • S
  C

  Vulcanus35 kapalı devre ısıtma, soğutma sistemlei ve güneş panellerinde, (katı, sıvı gaz yakıtlı sistemlerde, elektrikle veya alternatif enerjilerle çalışan) en az 7 yıl süresince (fiziksel kaçak yoluyla karışım dengesinin %40'ın altına düşmemesi durumunda) iletkenliği arttırarak enerji tasarrufu sağlayan, sistemleri koruyan, toplam su  hacminin %50'si kadar kullanılan bir kimyasaldır.

  S
  C

  Korozyon Çeşitleri

  - Oksijen Korozyonu

  - CO2 Korozyonu

  - Kostik Kırılması

  - Düşük pH Korozyonu

  - Hidrojen Kırılması

  - Birikinti Altı Korozyonu  Sistemlerinin korunması Vulcanus35 içindeki inhibitörler vasıtasıyla gerçekleşir. Vulcanus35 %50 su derişimi halimde kullanıldığı için; su ile gelebilecek partiküllerin sistemde oluşabilecek zararlı etkilerini azaltır. (Isı transferi yaparken %50 az su kullanıldığı için su ile beraber gelebilecek zararlarda azalır.)

  Vulcanus35, %50 su derişimi yaklaşık 8,50 pH değeri bazik ortam oluşturur. Düşük pH korozyonu ve asit korozyonu Vulcanus35'in bu özelliği ile giderilir.

  Vulcanus35 içerisindeki katkılar aracılığıyla sistem elemanlarını koruyucu özelliğe sahiptir. Bunlardan biri de sodyum bileşikleridir. İçeriğindeki sodyum bileşikleri su içerisindeki çözünmüş oksijeni tutarak oksijen korozyonunu önler. Ayrıca bazik Vulcanus35 karbonik asit nötralize etkide bulunarak, oluşumunu da önler.

  Vulcanus35 ısı transfer yüzeylerinde metali pasifize ederek korozyona karşı korur. Besleme suyuyla birlikte sisteme gelen karbonat, sülfat ve silikatların sert birikinti-kireç taşı oluşturmalarını, buhar kazanı için daha az izole edici silik, kalsiyum ve magnezyum bileşiklerine dönüştürerek tabaka oluşumunu önler.

  Sonuç olarak; Vulcanus35 kışır ve korozyon inhibitörleri içeriğiyle su şartlandırması yaparak ısı transfer sistemlerinin sağlıklı ve ekonomik çalışmasını sağlar.

  S
  C

  Vulcanus35 ısıtma ve soğutma sistemlerinizde istemiş olduğunuz konfor ısısına, suya göre çok daha hızlı ulaşır. Örnek olarak kazan içerisinde istediğimiz rejim sıcaklığının 60°C oturması için 30 dakikalık doğalgaz yanışına ihtiyaç duyuluyor ise, sistemde Vulcanus35 kullanıldığında 20 dakika içerisinde sistem rejime oturmaktadır.

  Kazan içerisinde suyun sıcaklığı 60°C sabitlendiğinde, sistemde su ile çevrim yapılırken eşanjör tarafından petek ya da fancoillere iletilen ısıya göre Vulcanus35 yaklaşık 10°C daha yüksek iletim sağlamaktadır. Konfor ısınızı set değerinde tutmak için sistemleriniz daha az devreye girerek enerji maliyetlerinizi düşürmektedir. Soğutma sistemlerinde de aynı mantık ile çalışmaktadır.

  Vulcanus35 kapalı devre su ile çalışan her boyuttaki ısıtma, soğutma sistemleri ve güneş enerji panellerinde hiçbir mekanik değişikliğe ihtiyaç duyulmadan teknik ekibimiz tarafından sisteminize enjekte edilerek kullanılır. Vulcanus35 ısının suya göre daha verimli bir şekilde radyatör ya da fancoillere transfer edilmesini sağlar.

  S
  C

  Vulcanus35 içerisindeki inhibitörler aracılığı ile paslanma, kireçlenme ve  yosunlanmayı önler, donmadan kaynaklı zararları (-50°C' a kadar) engeller, bakım maliyetlerinizi düşürür, sisteminizin ömrünü uzatır. Detaylı bilgi için TSE raporumuzu inceleyebilirsiniz.

  S
  C

  Vulcanus35 doğaya ve insan sağlığına zararlı maddeler içermemektedir. Yanıcı, parlayıcı, kanserojen değildir. Örnek olarak; Vulcanus35 uygulamasıyla, 120 m2 lik bir daire ortalama 103 m3 doğalgaz tasarrufu sağlamakta ve 157 kg daha az karbondioksit salınımı yapılmasını sağlayarak yılda 2 ağaç dikmiş kadar doğanın korunmasına yardımcı olmaktadır.

  S
  C

  Vulcanus35 kapalı devredeki su hacminin %50 si kadar kullanılmalıdır. Çalışma aralığı %40-60 aralığındadır. Bu değerlerin dışına çıkıldığında tasarruf ve koruma kabiliyetinde değişimler olmaktadır. Vulcanus35 başka kimyasallar ile beraber kullanılmamalıdır.

  Bu şartların sağlanması durumunda en az 7 yıl boyunca performansını koruma garantisi altındadır. Yetkili servislerimiz dışında yapılan uygulamalar garanti kapsamımız içerisinde değildir.