Vulcanus35 Vulcanus35 Isıtma / Soğutma / Solar Sistemleri Tasarruf ve Koruma Kimyasalı

Vulcanus35 Nasıl Çalışır?

Vulcanus35 ısıtma ve soğutma sistemlerinizde istemiş olduğunuz konfor ısısına, suya göre çok daha hızlı ulaşır. Örnek olarak kazan içerisinde istediğimiz rejim sıcaklığının 60°C oturması için 30 dakikalık doğalgaz yanışına ihtiyaç duyuluyor ise, sistemde Vulcanus35 kullanıldığında 20 dakika içerisinde sistem rejime oturmaktadır.


Kazan içerisinde suyun sıcaklığı 60°C sabitlendiğinde, sistemde su ile çevrim yapılırken eşanjör tarafından petek ya da fancoillere iletilen ısıya göre Vulcanus35 yaklaşık 10°C daha yüksek iletim sağlamaktadır. Konfor ısınızı set değerinde tutmak için sistemleriniz daha az devreye girerek enerji maliyetlerinizi düşürmektedir. Soğutma sistemlerinde de aynı mantık ile çalışmaktadır.


Vulcanus35 kapalı devre su ile çalışan her boyuttaki ısıtma, soğutma sistemleri ve güneş enerji panellerinde hiçbir mekanik değişikliğe ihtiyaç duyulmadan teknik ekibimiz tarafından sisteminize enjekte edilerek kullanılır. Vulcanus35 ısının suya göre daha verimli bir şekilde radyatör ya da fancoillere transfer edilmesini sağlar.

Solar Sistemlerde Vulcanus35

Güneş enerjisi ile çalışan solar sistemler, sıcak su temini ve elektrik üretimi amacıyla yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Teknolojik gelişmeler sonucu sadece yaz aylarında değil, soğuk kış aylarında bile sistemlere eklenen  rezistanslar sayesinde sıcak su elde etmek mümkün hale gelmiştir.


Son yıllarda sadece gün ışığıyla bile çalışabilen solar panelli sistemler binalarda sıklıkla kullanılır hale gelmiştir. Bu sistemler güneş panelleri ve su deposu olarak iki kısım halinde kurulmaktadır. Bina çatılarına yerleştirilen bu panellerin cam kısımlarının altına yerleştirilmiş borulama sistemleri vardır. Bu borularda su dolaşmaktadır. Güneşten gelen ışınlar panel tarafından absorbe edildikçe, borularda olan su ısınmaktadır. Su ısıtıldıktan sonra su tankında toplanır. Daha sonra, arzu edilirse pompalar yardımı ile sıcak su kullanılacağı noktaya yönlendirilir.


Havuz kullanımlarında ise, havuzun filtreleme pompası suyu solar panellere iletir ve su ısınarak geriye döner. Böylelikle, havuz suyu ısıtılmış olur. Özellikle Şubat, Mart ve Nisan aylarında, bu sistem sayesinde açık havada havuza girilebilmektedir.


Bu sistemlerde su yerine Vulcanus35 kullanıldığında daha az güneş ışığında daha yüksek dereceli sıcak su elde edilir,  Vulcanus35 aynı zamanda çatıda bulunan deponun soğuktan donarak patlamasını  (-50°C ye kadar) engeller. Vulcanus35 korozyon oluşumunu azaltarak deponun delinmesini önler, kireç ve yosun oluşumunu da önleyerek sistem ömrünün uzatılması, bakım maliyetlerinin azaltılması yine Vulcanus35 kullanılarak gerçekleştirilebilir.